Leštinka 2018

| Potápění | Tomáš Kratochvíl Foto: T. Kratochvíl a Z. Kubisová

O posledním květnovém víkendu jsme se tradičně sešli v lomu Leštinka u Skutče, kde jsme se během víkendu za pomoci asistentů a především instruktorů ze spřátelené organizace Restart zanořovali do hlubin zdejšího lomu.

 

 

Během víkendu se opakovaně potápělo 6 vozíčkářů a akce se účastnily i dvě vozíčkářky, které mají momentálně od potápění pauzu, jelikož jsou obě těhotné. Lom se nachází v krásném zalesněném prostředí a má hloubku 26 metrů. Počasí nám po celý víkend přálo, tak jsme se po ponorech mohli ohřát přímo na sluníčku.

Díky sluníčku byla viditelnost dobrá, tak jsme si všichni užívali ponory plnými doušky. Pod hladinou nás uvítal majestátní sumec albín a mnoho jiných ryb. Nebylo problém potkat i krásné kapry, okouny i majestátní štiku. Pod vodou se také nachází keson a skanzen s dřevěnými domky, kolejemi, těžebními vozíky, apod.

Za tyto nepopsatelné a nezapomenutelné zážitky děkujeme především našim asistentům a instruktorům potápění z Restartu. Akce se uskutečnila za podpory našich Spojenců, společnosti OKsystem a.s. a Kolektory Praha a.s.