Trailová sobota v zámeckém parku

| Orientační závod | J. Mrtková, foto: K. Peršinová

Dva klasické TrailOvé závody zařazené do Českého PRE-O poháru se sportovcům SKV Praha vydařily. Součtem bodů se na prvních čtyřech „vozíkových“ místech umístili hned tři zástupci oddílu orientačních sportů SKV.

Počasí bylo spolu s organizačně perfektním pořadatelským týmem rodiny Dudíků (mamka, taťka, syn)

opravdu vydařené.

Pro vozíky sjízdný terén s mírným převýšením by zasloužil i větší zájem vozíkové komunity.

Body sice nejsou všechno, i když právě o ně se v nelítostném souboji utkaly naše špičky. 

Světová elitní orienťačka Jana Kosťová obhájila první místo. Bohouš Hůlka, který v současné době dává přednost stolnímu tenisu, ještě stále drží vysoko laťku svých výkonů. Oba následovala Hanka Doležalová, ta svoji běžeckou repre orientační minulost samozřejmě taky nezapře.

Pro mě první závod probíhal klidně a v pohodě, i když jsem 20. kontrolu hledala půl hodiny a najezdila při tom na vozíku „sto jarních kilometrů“. Kontrol bylo 21 a časový limit 120+5 minut.

Pro mě to bylo o fous. Před startem jsem ale během 20-ti  sekund vyřešila na jedničku tzv. časovku.

V druhém odpoledním závodě (21 kontrol a limit 100 min+5) už foukal studenější vítr a zatáhlo se a tím se i zvýšil počet mnou spotřebovaných kapesníků (následek nedoléčeného velikonočního nachlazení), ty jsem neustále hledala a přehazovala spolu v rukách -  jedny brýle na blízko, druhé na dálku, buzola a kleštičky na ražení výsledků do průkazky. Ta mi pak dvakrát spadla na zem, třikrát jsem si ji přejela. Trochu narušená pohoda spojená i s mini nervozitou (co kdybych náhodou nebyla poslední) se objevila samozřejmě ve výsledcích.

Celkově – jedničkové prostředí – krásný historický park - excelentní bezpláštěnkové počasí a správná závodní atmosféra znásobená také bezprostřední přípravou reprezentantů na ME. Právě to bude probíhat v závěru dubna na Slovensku.