TempO ve Mšeně

| Orientační závod | Jana Kosťová

TempO není doménou vozíčkářů, o to víc mě potěší, když se i přesto tito vypraví na jednodenní závody, kde jde právě a jenom o TempO – tak jako 2. dubna v Mšeně.

Co je to TempO

TempO je rychlostní variantou trail orienteeringu. Sestává ze samých časových kontrol, na kterých je závodníkovi odkryt terén s lampiony na poslední chvíli, dostane do ruky set mapových výřezů, každá mapička odpovídající jednomu zakreslenému úkolu. Čas běží TEĎ! Řešíme postupně jednu úlohu za druhou, měří se nám čas potřebný na vyřešení celého setu map/úloh na každém stanovišti zvlášť, a za každou chybu se nám k celkovému naměřenému času ze všech stanovišť připočítává dalších 30 sekund penalizace. Jde tu o rychlost v zorientování se v terénu, v mapě, rychlém pochopení zadání. Asi je jasné, že lidé s praxí v běžném (běhacím) orienťáku tu mají výhodu, stejně tak mladé mozky a ani jedno není u členů našeho oddílu… běžné. A tak na tyto závody jezdíme spíš z tréninkových důvodů, potkat se s ostatními orienťáky, vypadnout taky trochu na čerstvý vzduch.

Závod v Mšeně

V neděli 2. 4. postavili celkem obsáhlé TempO kolegové z mělnického oddílu orientačního běhu LOS Mělník. Ve Mšeně, lázeňském městečku kousek před Mladou Boleslaví, nás čekalo 8 stanovišť, každé s pěti úlohami. Počasí vyšlo skvěle, závod byl postavený moc pěkně, místy možná trochu jednodušeji, ale i to byl záměr stavitelů, protože se předpokládala účast některých orienťáků, kteří se s tímto sportem chtěli seznámit. Škoda tak byla pouze průtahů na startu, které právě ty, kteří se přišli na trail podívat a zkusit si ho, odradily, když se celý začátek závodů posunul o více než hodinu.

Závod to byl ale jinak povedený, výsledkově dle očekávání, nejen co se nás v SKV týče.

Další závody čekají většinu až v červnu v Jizerských horách. Děkujeme partnerům oddílu za finanční podporu, díky které se můžeme účastnit všech závodů.