Rojení trailistů v Rychnově

| Orientační závod | Bohuslav Hůlka, foto: Lockerovi

V neděli 1. 10. 2017 se v Rychnově n. K. konaly tradiční podzimní trailové závody pod taktovkou rodiny Lockerů.

Závodit přijely necelé čtyři desítky závodníků z ČR, Polska a Slovenska. Věkové rozvrstvení se pohybovalo od 8 do 84 let a vozíčkářů zde bylo 7, takže závody stvrdily status integrační disciplíny, kde závodit může každý.

TempO

Čtení mapy na rychlost z našich závodníků bez překvapení nejlépe zvládla Jana Kosťová, i když na nehendikepované kolegy to tentokrát nestačilo. Převážně objektové úlohy s rozumným zastoupením chytáků si užili i naši nejmladší závodníci.

PreO - klasika

24 kontrol se dvěma časovkami přineslo různorodé problémy, blízké i vzdálenější kontroly s různou kvalitou mapy, což většině závodníků dělalo problémy. Nakonec byla na základě námitky zrušena jediná kontrola, což vůbec není špatná vizitka nejmladšího stavitele závodů (a také reprezentanta) Daniela Lockera. S nástrahami se opět bez překvapení velice hezky vypořádala Jana, následovaná Milanem Lučným, pro kterého se jedná o vynikající výsledek, na třetím místě byl Mirek Špidlen. 

Celý závod bylo krásné podzimní počasí a asi nikdo z nás si nedovede představit lépe strávenou neděli než právě venku s pohledem do lesa, ve kterém mezi spadaným listím prosvítají orienťácké lampiony.

Děkujeme MČ Praha 10, která podpořila účast našich závodníků!