První jarní Zero

| Orientační závod | Milan Lučný, foto: Ivana Dykastová, Jan Klíma

Pro většinu z nás začala letošní sezóna orientačních sportů v sobotu 26. března v Prostějově.

Téměř na den přesně po dvou letech pro nás připravila rodinka Dudíkových dvojzávod, jeden přímo v centru Prostějova v Kolářových sadech a druhý v části Abrahámek u říčky Hloučely.

První část závodu nebyla zas až tak složitá, byl to A-Z závod. Přehledný terén v parku naznačoval, že chybujících závodníků bude méně, k čemuž také došlo. Rozestupy mezi závodníky byly minimální a o prozatímním pořadí rozhodovala časovka.

Druhý odpolední závod už byl složitější, nikdo se nevyvaroval chyb, a to celkovým pořadím hodně zahýbalo. V naší kategorii para měl nejlepší z nás 6 chyb, takže docela propastný rozdíl, každé maličké zaváhání a chyba byla na světě. Já jsem ve druhém závodě úplně vyhořel, některé lampiony jsem doslova hledal a jeden jsem nenašel vůbec. Dle mého názoru byl odpolední závod pro naši kategorii trošku těžší, nebylo moc dobře vidět na některé lampiony, ale nevím, možná je to jen zimní přestávkou…

Sobotní závody byly premiérou pro jednoho vozíčkáře a dvě děti, z čehož máme velkou radost. Nejlépe závod zvládnul Bohouš, druhá Jana a třetí Mirek. Další pořadí ve výsledcích níže.

Děkujeme všem sponzorům, kteří naši sportovní činnost podporují, zejména Nadačnímu fondu Anděl na kolech.