Poslední orienťácký víkend

| Orientační závod | Jana Kosťová

Markéta a Mirek Šimkovi připravili letošní poslední závody v trail-o. TempO v Mělníku a PreO (klasiku) v nedalekém Mšeně. Z SKV se nás vypravila už jen hrstka - Jarka, Mirek, Jitka a já.

Sobotní TempO mělo trochu opožděný start a úplně jsem se tam nepotkala s mapou a záměry stavitele (tedy, nejen já). Sedm stanovišť jsem prošla jakoby v mlze, bylo třeba hodně důkladně číst popisy a nesoustředit se jen na pozici kolečka zakresleného v mapě. To vše stálo drahocenný čas. Ze závodů jsem odjížděla se smíšenými pocity.

Nedělní Mšeno mělo na programu klasiku. Jako jedna z mála jsem dala čistě časovku, navíc celkem rychle. Tím ale dobré pocity opět končily. Dnešní trail už se ubírá maličko jiným směrem, stavitelé se tady ale přiklonili ještě ke staršímu přístupu ke stavění kontrol a dali nám trochu víc zabrat. Necelý kilometr trati nás vedl údolím lemovaným menšími skalami, pěkně a čitelně zmapovanými. I bez polohových chytáků by to byla krásná "mečovačka". Tak snad příště.

Nyní už máme před sebou pár měsíců klidu, abychom načerpali síly na jaro a přípravu na pozdně dubnové mistrovství Evropy, které proběhne na Slovensku. Kalendář přípravných závodů se pomalu ale jistě připravuje a brzy bude zveřejněn na www.trailo.cz

Děkujeme ještě jednou všem našim partnerům, díky kterým můžeme tento krásný sport provozovat nejen doma, ale i v zahraničí. Věříme, že nám zůstanou nakloněni a budeme s jejich podporou moci bodovat opět za rok!