Orienťák poprvé přímo u Paraplete

| Orientační závod | Jana Kosťová

Orientační demo závod pro klienty Centra Paraple proběhl ve čtvrtek 24. 8. 2017 odpoledne. Z reakcí soudím, že závod účastníky bavil, vychytali jsme pár mušek a jsme připraveni na „příště“!

Oddíl orientačních závodů v SKV Praha je otevřený novým členům, zájemcům o tento krásný sport, ve kterém závodí děti, výkonnostní sportovci, i veteráni. Na závodech se potkává několik generací těch, kteří mají rádi běh a práci s mapou. Tento sport nabízí ale také alternativu pro osoby s hendikepem.

ČSOS (Český svaz orientačních sportů) nás podpořil možností vydat výukové mapy. Nelenili jsme a nechali jsme si zmapovat okolí Centra Paraple. V rámci pobytů Centrum Paraple pro své klienty organizuje nejrůznější i sportovní aktivity, a tak slovo dalo slovo a domluvili jsme se, že pro klienty Paraplete začneme dělat demo závody v nejbližším okolí Centra. Zhruba jednou za tři týdny až měsíc se chystáme postavit krátkou trať orientačního běhu, sjízdnou pro vozíky všeho druhu, na seznámení se se základy tohoto sportu. Současně v blízkosti Centra budeme prezentovat demo stanoviště disciplíny TempO, která představuje jednu z disciplín trail orienteeringu. Ten není náročný na fyzičku, je to technická disciplína zaměřená na čtení mapy a terénu, a na rozdíl od rychlostního orientačního běhu lze v této disciplíně i reprezentovat ČR. SKV Praha je přitom již několik let zdrojem základu týmu reprezentace pro Para kategorii a z vrcholných podniků (MS, ME) si naši členové přivezli již několik medailí.

První demo závod proběhl ve čtvrtek 24. 8. 2017 odpoledne. Závodu se zúčastnilo 7 klientů Centra Paraple, každý vybaven díky aktivitě „sporťáků“ z Paraplete 1-2 asistenty. Z reakcí soudím, že závod účastníky bavil, vychytali jsme pár mušek a jsme připraveni na „příště“!

Další „kolo“ demo závodu proběhne během září a bude otevřeno již nejen klientům Centra Paraple, ale i dalším zájemcům z řad vozíčkářů, kteří by si chtěli přijít orienťák vyzkoušet. V případě zájmu o účast napište vedoucí oddílu orienťáku Janě Kosťové na kostova@skvpraha.org. Termín závodu oznámíme ca týden před jeho konáním.

Těšíme se!