Malešické TempO - orienťák ve sněhu

| Orientační závod | Bohuslav Hůlka

17. 3. jsme pořádali první letošní závody českého PRE-O poháru. Pravděpodobně se jednalo zároveň o poslední závody zimní.

Připravit závody v disciplínách TempO nebo trail-o je nevděčné a pracné. Pracné proto, že na jednoho účastníka připadá několik hodin práce s přípravou, nevděčné proto, že závody se nedají opakovat. Podobně jako opakovaný vtip není vtipem, ani opakovaný závod by už neměl svoje kouzlo. 

Naše nejlepší závodnice Jana Kosťová se tedy pustila do úkolu, který ji asi nikdo nezáviděl - uspořádat první letošní závody. Před několika lety jsme už pořádali závody 8. března, to bylo krásné jarní počasí. Tentokrát byla vrstvička sněhu a mrzlo. Lampiony ve sněhu se tak často nevidí, ale třeba i díky tomu by to mohl být závod, na který se bude dlouho vzpomínat.

Zázemí závodů v Centru Paraple nalákalo mezi zkušené závodníky také několik nováčků na vozíku, ze kterých jsme měli velkou radost - a oni si většinou závody překvapivě také užívali, překvapivě s ohledem na počasí. Je vidět, že vozíčkáři nejsou žádný "druhořadý materiál".

Z pohledu účastníka musím konstatovat, že závody měly velice dobrou úroveň obtížnosti, nezaznamenal jsem žádné zbytečné chytáky, na druhou stranu nebyly ani příliš lehké, i ti nejlepší se parkrát sekli. A když jsme u těch nejlepších, za zmínku stojí 3. místo vozíčkářky Hanky Doležalové z Vrchlabí, která vypálila zálusk na medaili několika zkušeným choďákům. Další vynikající výkony předvedli právě nadšení začátečníci, Radim Štrobl, Pavel Šprynar a Gábina Knapová, kteří se také neztratili ani mezi elitními závodníky. A nesmíme zapomenout ani na účast naší čerstvé předsedkyně Míši Krunclové, která si závod také vyzkoušela.

Všem moc děkujeme a těšíme se na setkání zase někdy... Například 7. 4. v Čechách pod Kosířem.

Děkujeme i našim partnerům za podporu - jmenovitě firmě Pražská energetika, a. s., za podporu  českého poháru, NF Anděl na kolech, MČ Praha 10 a ČSOB a. s.