Květnový orienťák na Rohožníku

| Orientační závod | Bohuslav Hůlka, foto: Michaela Krunclová

Ve čtvrtek 11. května si mohli zájemci vyzkoušet orientační závod, který jsme pro ně připravili v rámci sportovního kurzu Centra Paraple. Večer jsme pak prezentovali naši činnost v Nymburce.

Sportovního kurzu Centra Paraple se účastnilo 10 vozíčkářů, kteří mají během jednoho týdne možnost seznámit se s velkým spektrem sportů pro vozíčkáře. Ani my jsme nezůstali stranou a měli jsme možnost nechat "čerstvé vozejky" okusit krásy orienťáku.

Na sídlišti Rohožník jsme připravili scorelauf, tedy závod s možností výběru kontrol a časovým limitem a také ukázku závodu TempO.

Účastníci se do závodění pustili s vervou a vítězi se dokonce podařilo těsně v časovém limitu najít všechny kontroly - úžasný výkon! Na stanovišti TempO se pro změnu projevily spíše vlohy pro detailní čtení mapy, takže doufáme, že si každý přišel na své a že se snad alespoň s někým potkáme v budoucnu na nějakých závodech u nás nebo dokonce v cizině.

Po závodě jsme zamířili do Nymburka, kde jsme večer pro Centrum Paraple prezentovali o sportech našeho klubu. Tady Míša Krunclová představila, co nabízí sportovním nadšencům náš klub.