Další trénink TempO na Černém Mostě

| Orientační závod | Jarmila Mrtková

Rozhodli jsme se poradit si s tím, že není k dispozici nabídka tréninků disciplíny trail orienteering v terénu, po svém. V pátek 16. června jsme přichystali druhé kolo tréninku na Černém Mostě.

Pozvánka od stavitelky trati – naší „šéfky“ Jany Kosťové, ještě stále nejlepší české trailistky na vozíku: „dávám na vědomí, že budu dělat trénink Tempa na Čerňáku. Pátek, 16. 6. 2017, od cca 16:00. Stanovišť 9, mapa sídliště Černý most, byla původně 1:5000, je zvětšená na 1:3000. Ekv. 2 m. Sraz u polikliniky Parník, před vchodem.“

Při stavbě Janě pomáhali zdraví trailisti – Jirka Kalousek a Lenka Forstová. Stanoviště nebyla jen tréninková, ale místy i dost drsná. Tak se to zdálo mně. „Závodila“ jsem letos poprvé a i když jsem na PC trénovala pilně, přesvědčila jsem se, že musím být vždy ve střehu,v reálu je všechno trochu jinak.

Tempo je tvrdá disciplina, žádné váhání, čas běží neúprosně. Je dosti tristní, ale i pro aktivní trailisty je mnohdy překvapivé zjištění, že 1) bílá místa na mapě jsou i stromy, 2) lampion, který je vidět, určitě bude ZERO, když se nachází podle popisku na protilehlé světové straně, 3) když je něco na mapě daleko, tak to opravdu není ve skutečnosti blízko.

My jsme se s Mirkem Špidlenem přihnali za velkého větru, ale slunečného počasí, ze severu Čech. A byli jsme rádi, že jsme přijeli. Jako nakopnutí před skutečnými závody, výtečné.

Na Černém Mostě se nám sešly v podstatě čtyři generace orienťáků – nejmladšímu Bertíkovi je 7 a už trail zkouší. Z druhé strany spektra jsme dojeli já a Mirek Špidlen. Nevynecháme většinou jedinou příležitost si trail vyzkoušet – ať už závodně, nebo tréninkově.

Jana všem moc děkuje za účast, díky vám to mělo smysl.