Vozíčkáři v lanovém centru

| Outdoor | Michaela Krunclová

Jako již tradičně patřil poslední víkend léta 25. - 27. 8. adrenalinovému zážitku v lanovém centru Proud v Brně.

Pátek začal posezením u božské grilované krkovičky a lahodným chutney od našeho kovboje Bennyho. Ještě teď se olizujeme až za ušima. Navíc mi na poslední víkend s Anetkou, naší báječnou asistentkou, vychází narozeniny, a tak pro nás ta naše parta nachystala krásné dárečky, kytičky a mňamkový dortíček.

A protože už víme, že když nás čeká náročný den, musíme brzy do hajan, po půlnoci jsme se už povalovali po celé tělocvičně a chrněli.

Sobotní den byl prostě velká pecka. Čtyři vozíčkáři vyzkoušeli, že dostat se do dvanácti metrů pomocí vlastních rukou je pořádná dřina. Nejdřív se navléknout do postrojů a pak vzhůru do oblak. První se do výšek vydala naše Šárka, která se k nám přidala teprve v tomto roce, ale zato opravdu intenzivně, a tak nechyběla skoro na žádné akci. Svým nadšením a úsměvem od ucha k uchu potěšila všechny instruktory z lanáče. Ti se nám opět s absolutním nasazením věnovali celou sobotu. Šárka překonávala jümarováním cestu na lanovku svým tempem. A my jsme měli čas čerpat energii. Šárka totiž kromě šplhu do výšek zvládla vyprávět o všem možném a po strachu ani stopy. Po náročné cestě nahoru jí čekala za odměnu jízda na lanovce.

Ostatní nadšenci se mezitím vyrazili pohoupat na pěti metrové houpačce. Takže pořádný jump. To vás vytáhnou na gumách do pětimetrové výšky a je jen na vás, kdy zatáhnete odjišťovací lano. Pak letíte volným pádem. To většina z nás ocenila hurónským řevem.

Adrenalinové zážitky zvládli absolvovat všichni do jednoho, a tak i naši skvělí asistenti. Mám pocit, že někteří z nich se báli mnohem víc než vozíčkáři. Je pravda, že měli víc prostoru kde se bát. Mohli si prolézt celé lanové centrum. Jana s Anetkou se skutečně překonaly a zvládly svůj strach z výšek. Všichni jsme obdivovali kluky od Kačky, kteří v šesti a osmi letech zvládli stejné výšky jako dospěláci. Naši malí hrdinové.

Sobotu jsme zakončili na Príglu (brněnské přehradě) pěknou koupačkou. U ohně nám pak večer Benny zahrál na kytárku, to je vždycky hodně fajn, zvlášť když spustí songy jako "Sarajevo", "Zelený pláně" a "Eržika". :-)

Co s volnou nedělí jsme vymysleli s místními Brňáčky až večer u ohně. Plán zněl - parník přes Prígl k hradu Veveří, výstup vzhůru a prohlídka hradu. Tento plán nám překazil samotný parník, který přestože jsme včas čekali na nástupišti, se sebral a odjel bez nás. Jenže nás nikdy nic nemůže na.... Veveří jsme dobyli auty a prohlídka také byla. Rozloučili jsme se, řekli si, že to byla krásná poslední letní akce a rozjeli se do všech světových stran.

Nezbývá mi než poděkovat. Děkujeme všem podporovatelům, tentokrát pomocí aplikace České spořitelny Melinda. Podívejte se na náš transparentní účet, kolik příspěvků jsme na tuto akci dostali. Děkujeme moc!

Velké díky patří lanovému centru Proud. Děkujeme všem našim báječným asistentům.