S handbiky po Jižní Moravě

| Outdoor | Michaela Krunclová

V okolí Znojma se konala v termínu 19. - 23. 7. naše další handbiková akce. Užili jsme si krásné vinné dny. Bylo to krásné dřít na kole a za odměnu si dát sklenku vína v pravém moravském vinném sklípku.

Ubytovali jsme se v penzionu Tři koruny v Havraníkách. Ubytování bylo pěkné, jen ta obsluha byla nějaká divná. Ale to nás nemohlo vůbec odradit.

V pořádných vedrech, která nás krajinou lemovanou vinicemi provázela, to byla zasloužená chvilka oddychu. Někdy i pořádné letní lijáky nás zavedly pod stříšku, kde vřelý moravský mužík ochotně rozléval dobrého vínka.

Jediné, co jsme objevili jako jistou věc, že cyklostezky skrz národní park Podyjí jsou s handbiky hodně náročné. Nezpevněný povrch, štěrk a kořeny. První den jsme okusili skutečnou outdoorovou jízdu do Znojma přes Kraví horu. Jediné, co nás zachránilo před naštvanými tvářemi účastníků, byl opravdu pěkný výhled na Znojmo, který přeci za tu dřinu stál. :-)

Další dny jsme již jezdili po pěkných moravských silničkách, kde nejezdilo mnoho aut. Celkem se nás sešlo na jedenáct asistentů a deset vozíčkářů. Povedená parta, bylo nám veselo. Na akci byly dokonce tři nové asistentky, které skvěle zapluly mezi nás a prý zase rády vyrazí na další a další akce. To je pro nás potěšení! No a večery s kytárkou a harmonikou byly sladkou tečkou dne.

Děkujeme podporovatelům za finanční příspěvky, které nám podobné akce umožňují organizovat - zejména jsou to Kolektory, a.s., Městská část Praha 10, ČEPS, a. s., Innogy a Konto Bariéry. Děkujeme Spojencům za jejich podporovatelské sportovní výkony.  

Díky všem báječným asistentům, díky kterým mohou naši členové žít naplno.