Léto na Ohři 2017

| Outdoor | M. Krunclová; foto: M. Krunclová, P. Kubal, M. Dobrovolný

Letošní druhá akce našeho outdoorového oddílu proběhla ve dnech 22.-25. června. Vydali jsme se sjíždět řeku Ohři.

Sešli jsme se v kempu Pod mostem. Malý kemp s hlučnou silnicí nad hlavou, ale s přístupnou restaurací a relativně přístupnými záchody - což znamená, že k nim nevedlo deset schodů. Vypadalo to ze začátku na pěkný průšvih. Hodně málo vody a špatné lodě. Naštěstí se vyplnila věštecká předpověď Honzy Malíka: "V noci nám naprší a bude vody dost". Tak se stalo, celou noc lilo a voda stoupla k naší radosti o deset čísel. Nakonec i lodě (nafukovací pálavy) byly v pohodě, ač nafukovací baraky jsou lepší - lépe se do nich vejdou naše sedačky, jsou vyšší a stabilnější.

První den se naše banda čítající devět vozíčkářů, deset asistentů a k tomu čtyři malé sviště plavila deset kilometrů směr kemp Dubina. Cestu nám zpestřil Hubertuský cvičný vodní kanál, kde se nám dvě podádky cvakly. Pro nás důkaz, že máme schopnou záchrannou jednotku. Nikomu se nic nestalo a lodě zachráněny. Čekal nás příjemný kemp, kde se i dobře vystupuje z lodi. Toalety tady také nejsou bezbariérové, ale dá se k nim docela dostat. Měli jsme večerní grilovačku, kde jsme si labužili na masíčku od úžasného Bennyho. K tomu hra na kytárky, prostě báječný večer. Ranní snídaně nám pak zajišťoval milionový Honzík Malík. Oba chlapi nás hostili za své penízky. Jste skvělí. Děkujeme.

Další den nás čekala plavba do Vojkovic, už secvičené posádky hopsly do lodí a pluly směr Vojkovice. Dalších deset kilometrů nás bavilo hlavně díky krásné okolní krajině a celkem liduprázdné vodě. Tentokrát jez zdolán bez cvaknutí. Kemp Vojkovice je spíše tábořiště se spoustou vodáků, záchody bez schodů, ale úplně barierové a nepěkné. Tak jsme si zašli do příjemné restaurace U vody, kde nám bylo krásně.

Poslední den jsme spluli do Stráže nad Ohří. Dali si společnou obědovou rozlučku. Celkově bylo krásné počasí, bezva parta lidí, nakonec dost vody, a tak nám nemohlo být jinak než HEJ.

Za outdoorový oddíl patří velké díky našim sponzorům Kolektory Praha, a.s., Městské části Praha 10, Innogy Česká republika, a.s., Čtení pomáhá. Velké díky patří všem úžasným asistentům, kteří jsou hrdiny našich akcí. Bez vás bychom to nezvládli.