Cykloakce u Netolic

| Outdoor | Michaela Krunclová

Další akce, která proběhla pod hlavičkou SKVéčka se konala 9. - 13. 8. v parádním kempu Podroužek u Netolic.

Musím říct, že se nám to tentokrát opravdu podařilo. Devět vozíčkářů a devět úžasných asistentů přijelo objevit nový kraj Prachaticka, kam nás pozval náš báječný člen Vašík Kneifl a kamarád Kamil Hála, kterým jsem opravdu vděčná za perfektně naplánované úžasné dny.

Ještě, že jsme se nechali zlákat. Bylo to jedinečné.

Začalo to kempem. Byli jsme omámeni ochotou paní vedoucí kempu, která pro nás nechala vyrobit nájezdy k prostorným pokojům. V kempu byla i společná přijatelně bezbarierová toaleta a sprcha. A po zážitku z ubytování v penzionu Tři Koruny (na minulé akci), kde jakékoliv přání byl nemožný problém, jsme se zamilovali i do majitele místní restaurace Petra, který byl doslova boží. Měli jsme se jako v ráji.

Autokemp Podroužek můžeme všem doporučit.

První den výletění na zámek Hluboká nad Vltavou přineslo ujetých 60 kilometrů, výjezd až k zámku a pozdní večerní návrat pořádně unavené party. Večer jsme u ohně zapěli u kytárky s Bennym, který to umí pěkně rozehrát.

Někdy si ani objednávka počasí nedá říct, tak nám v pátek lilo a lilo. Sedět v kempu jsme rovnou zavrhli. Jeli jsme zabít dlouhou chvíli na zámek Kratochvíle. Prohlídka v přízemních prostorech je tam možná. Poslechli jsme si o životě zámeckém, obědem jsme zabili další propršené chvíle a odpoledne vyrazili právě ve chvíli, kdy se objevila modrá obloha. Měli jsme krásnou odpolední projížďku na poutní místo. Večer s grilovaným masem, též od našeho Bennyho, který ví, co nám šmakuje.

Sobota nás zavedla na utajená, ale krásná místa. Malebná vesnička, která je vepsána do UNESCA, byla úžasná a navíc s báječnou restaurací s mnoha dobrůtkami. Navštívili jsme i nový pivovar, kde se nám část návštěvy protáhla o několik lahodných piv. Náš Tomáš Miko si pro nás připravil zábavu. Ne že bychom byli zlomyslní, ale to co se přihodilo, nás všechny náramně pobavilo.

Tomáš začal na své silničce již na akci na Jižní Moravě čtyřmi píchnutími duší. V Jižních Čechách vesele pokračoval dál. Píchnutí cestou, které jsme už moc neregistrovali, bylo následováno obří ránou do našeho štěbetání u piva, kterou jsme tipovali na lov divočáka. No a ona opět duše Toma. Za našich pobavených komentářů další oprava a opětná rána jak z děla, kdy jsme se mohli zbláznit smíchy, protože to byla opět duše Toma. To ho odrovnalo, skončil se všemi opravami a došel si pro další orosené. Nechtěli jsme ho v tom nechat a při nekončícím řechtotu jsme si s ním dali několik lahodných piveček. Nakonec Tom dokázal, že i s prázdnou duší se dá z kopce pěkně svištět.

Závěrečný den se opakoval výlet na poutní místo Lomec, kde na vás dýchne opravdová duchovní atmosféra. A po chvilce klidu se při sjezdu, kde někteří handbikeři jeli až 60 kilometrů v hodině, zase pořádně proberete.

Nechci naše tajemství o kráse místní přírody příliš křičet do světa, ale místo mi zůstane dlouho v paměti.

Děkuji všem účastníkům a asistentům, že tvořili skvělou partou s kterou byla náramná sranda a pohodové cyklistické výkony. 

Za outdoorový oddíl děkuji sponzorům, kteří nás v našich výkonech podporují. Díky patří Kolektory a.s., Městská část Praha 10, Innogy, Adidas a.s., Čtení pomáhá, HUDYsport a.s., Konto Bariery a dalším.