Miroslav Špidlen

Orientační závod

Jeho rodiště v Jizerských horách ho předurčilo pro sport, který se mu stal osudným. V dětství zkoušel ledacos včetně závodů na saních, nakonec se ale začal věnovat sdruženému závodu – běh na lyžích a skok na skokanském můstku.

 

Při tréninku v roce 1979 na můstku pod Ještědem spadl tak nešťastně, že si zlomil několik hrudních obratlů a poškodil míchu. Od té doby se pohybuje pouze na invalidním vozíku.

 

Po úrazu sice na nějaký čas skončil se sportem a věnoval se jen studiu, ale nevydržel to. Když nastoupil do práce, začal se zvolna vracet ke sportovním aktivitám. Nejprve zvítězil stolní tenis, přidala se lukostřelba a orientační závody v SKV Praha. Naučil se i plavat, což pro člověka s jeho postižením není zrovna jednoduché.

 

V současné době se věnuje lukostřelbě a orientačním závodům. Jeho sportovním cílem je zlepšit se v trail-orienteeringu tak, aby v závodu určil správně všechny kontroly (nic snadného, jak ví každý, kdo si někdy tuto disciplínu orientačního závodu vyzkoušel).

 

Fandíme Miroslavovi a fandíme i našim Spojencům, kteří svými vlastními sportovními výkony podporují plnění sportovních snů hendikepovaných sportovců.