Jana Kosťová

Orientační závod

Na vozíku se ocitla poté, co jí zničehonic praskla skrytá cévní malformace v hrudní části míchy. Jana ovšem není typ, který by se vzdával. Na vozíku dokázala naplno pracovat v incomingové agentuře, vdát se, porodit krásná dvojčata a začít sportovat ve Sportovním klubu vozíčkářů Praha. Časem to dotáhla na vedoucí oddílu orientačního závodu a v současné době se kromě sportu a rodiny věnuje i práci v naší neziskové organizaci.

Jana má v orientačním závodu velmi dobré výsledky, a to nejen doma, ale i v mezinárodním měřítku. Patří k našim nejlepším závodníkům v tzv. trail orienteeringu, disciplíně orientačního závodu, v níž soutěží hendikepovaní sportovci i s těmi bez postižení. V roce 2013 se stala dokonce mistryní světa. Přesto je její další sportovní cíl skromný: „Chci se věnovat sportu, který mne baví, když v něm budu mít úspěch, tím líp. A když do něj budu moci časem zapojit celou rodinu, tím nejlíp,“ říká Jana.

Orientační závod vozíčkářů je velmi náročný na asistenci. Proto je pro něj mimořádně důležitá pomoc našich Spojenců, kterým děkujeme za to, že lidé jako Jana mohou závodit, vítězit a plnit si své sportovní sny.