Bohuslav Hůlka

Orientační závod

Narodil se v kraji plném skal, a tak není divu, že se od dětství věnoval horolezectví. Chvilka nepozornosti společně s velkou smůlou ho však před jedenácti lety poslaly na vozík. Místo nadávání na osud a rezignace se Bohouš začal věnovat sportu pro vozíčkáře – orientačnímu závodu a florbalu. Později vyměnil florbal za stolní tenis. Od svého úrazu stačil založit rodinu, stát se otcem krásné dcery, vyhrát mistrovství ČR v orientačním závodu vozíčkářů, stát se předsedou Sportovního klubu vozíčkářů Praha a získat několik medailí z mezinárodních závodů včetně mistrovství Evropy.

 

Kromě sportování a rodiny se Bohouš věnuje také své profesi učitele na základní škole.

 

Jeho velkým cílem je rozvoj Sportovního klubu vozíčkářů Praha. Sám dobře ví, jak je pohyb pro lidi na vozíku důležitý. Proto se snaží, aby klub umožňoval sport pro všechny, aby se zde vozíčkáři mohli podle své chuti věnovat rekreačnímu pohybu, aby se tu mohli sport učit, ale i závodit a vyhrávat.

 

„Bez pomoci našich Spojenců by naše snahy nemohly být úspěšné. Děkuji všem, kteří nám pomáhají a kteří věnují své sportovní úsilí tomu, aby podpořili to naše, " říká Bohouš.