Večeníček jesenický

| Lyžování | Míša Krunclová, foto: J. Krejčová

V termínu 14. - 18. 2. se konala v tomto roce již druhá lyžařská akce pro celé rodiny našich členů vozíčkářů. Tak se nás v Hotelu Dlouhé stráně sešlo 30 nadšených lyžařů.

A sešly se nejen rodiny našich členů, ale i rodiny našich báječných dobrovolníků. Snažíme se sportování doplnit o zábavný program. Naše děti to vždycky baví. Tentokrát zábava v duchu večerníčků. První den jsme lyžovali v Ski areálu Kouty. Naše děti jsme rozdělili od nejmenších po největší. Byla to radost sledovat jízdu dětí na lyžích společně s jejich rodiči na monoski. Večer jsme uložili lyže a vrhli se k bowlingovým dráhám. 

Další den jsme se trhli na dvě skupiny. Jana Kosťová s Ilonkou a snowborďáci vyjeli ke Karešovi. Tady se Janča rozhodla po 12 letech opět sednout do monoski. Věnovala se jí naše instruktorka Ilča. Během dne už sjížděla Janča kopec. Perfektní spolupráce. I naši snowborďáci udělali velké pokroky. Sice pádů bylo pořád hodně, ale už se objevily i oblouky. Druhá půlka si to svištěla v Koutech, kde mají skvělé bezbariérové zázemí. Večer jsme se ve wellness po lyžování pořádně uvolnili. Také na kulturu došlo. Amálka a Páťa secvičily povedené divadelní číslo!

A nejkrásnější byl třetí den! Strávili jsme ho na Masopustu, který organizoval Ski Areál Kareš. Vzhledem k tomu, že jsme také na sobotu plánovali lyžařský den v maskách, byli jsme skvěle připraveni. Na kopci se tak objevil Rákosníček, Špagetka, Žeryk a další známe večerníčkovské tváře.

Závodili jsme. Velký úspěch zaznamenala naše Sněhurka Tom, ale uspěli i další - skoro polovina ocenění šla za našimi lyžaři - malými, velkými, na prkně, lyžích i monoski. Ale co bylo nejúžasnější... Moje dcerka Natálka vyhrála v tombole velmi zajímavou cenu....prasečí hlavu...skutečnou. Kupodivu jí do svého pokojíčku nechtěla. Ski areál s tímto počítal, přistoupilo se k dražbě a výtěžek měl připadnout našemu klubu. Vydražilo se za chvilku neuvěřitelných 5 900 Kč. Bomba! Děkujeme Tomášovi Karešovi, který to celé zajistil. Také nás těší, že tento ski areál myslí na sport vozíčkářů, mohli jsme tak jako první vyzkoušet bezbariérovou plošinu k vleku.

Večer jsme dětem předali diplomy, medaile, mlsli si čokoládové fondue a pak se nám děti ztratily z očí. Raději nechceme vědět, co kde vyváděly. :-)

Neděle ráno plná díků, rozloučení a těšení se na společnou letní cyklistickou akci. Děkujeme z celého srdce všem, kteří nás ve sportu rodin podporují! Děkujeme všem partnerům a podporovatelům!

Děkujeme NF Avast, firmám Innogy a Kolektory, Městské části Praha 10, MHMP! Děkujeme také všem asistentům.