Úspěšné zakončení zimní sezóny

| Lyžování | Michaela Krunclová, Jiří Bajer

V termínu od 5. do 9. dubna proběhl poslední lyžařský kurz této zimní sezony v SKV Praha.

Vzpomínka od Jirky

Projeli jsme dvě střediska... to druhé jmenované se nám zalíbilo natolik, že jsme v něm setrvali všechny zbývající dny pobytu. Dobrý přístup z auta na sníh, bezbarierové WC a krásný výhled. Hory nám ukázaly svou tvář v podobě počasí. První den pro mě osobně byl velkou zkouškou vůle a lásky k lyžování. Byl jsem zkrátka víc na zemi, než jsem zvyklý. 

Počasí se druhý den zlepšilo a sněhové podmínky byly dobré. Poslední dva dny pak bylo prostě nádherně. Moje hlava si vzpomněla na pojem stabilita a vše se zalilo sluncem. Vše, co si při vzpomínce na uplynulé dny vybavuji, se slovy popisuje jen velmi těžko. Zase jsem létal po sjezdovce a vejskal radostí. Všichni, kdo máte možnost jet na hory, neodkládejte svůj život na „Až...“ a prostě jeďte s námi.

Byla to paráda, pozorovat, jak to klapalo, a celá parta byla skvělá. Moc mě to bavilo a jsem rád, že jsem byl s Vámi. Nesmím zapomenout na Janu, která nám vařila a mohli jsme jíst jako králové. Díky moc, byla to dobrota.

Vzpomínka a poděkování od Míši

Lyžování v rakouském Hirschbergu nás mile překvapilo. Děkujeme za zázemí v penzionu Haus am Hirschberg – Český penzion v Alpách, který disponuje jedním bezbarierovým pokojem, zbytek pokojů je přístupných s vozíky a o bezbarierovou koupelnu jsme se již podělili.

Sjezdovky Zauchensee i Obertauren jsou pro vozíčkáře vhodné v případě, že zvládají sedačkové lanovky, v celé oblasti Ski Amáde není mnoho vleků. Zauchensee nemá mírnější modrou. Obertauern je krásné středisko s mnoha sedačkovými lanovkami. Jsou zde bezbariérové toalety i restaurace, dobré modré i červené sjezdovky.

Naše poslední akce klapla víc, než jsme si mohli přát. Dostatek účastníků, úžasní asistenti a parádní lyžování. Splněné očekávání zakončení zimní sezony 2017. Jsem nadšená. Celkem s námi na všechny akce jelo dohromady 27 vozíčkářů a na akcích se vystřídalo 18 našich asistentských dobrých duší. Děkujeme všem sponzorům za poskytnutí finanční podpory, díky které jsme mohli tyto krásné sportovní akce zorganizovat. Děkujeme Nadaci ČEZ, firmě Kolektory a. s., MČ Praha 10 a Kontu Bariéry.