První letošní lyžování opět na Božím Daru

| Lyžování | Bohuslav Hůlka

Akce začala 17.1. Jako již tradičně s naším příjezdem začala sněhová kalamita. Máme pocit, že SKV na Božím Daru se rovná sněhové radovánky. Silničáři byli zaskočeni, brněnská dálnice neprůjezdná, několik našich členů dojíždělo v nočních hodinách, někteří bohužel nezvládli dorazit vůbec.

Nakonec se však sešla skupina devíti asistentů a šesti vozíčkářů. První den jsme vyrazili na kopec proti baráku. Lyžařský ski areál Novako, ideální pro začátečníky, navíc se není nutné nikam přesouvat s monoski autem, a to je pro nás velká úspora energie a času.

Místní areál nám poskytl lyžování zdarma a perfektní zázemí s usměvavými vlekaři. Naše báječná instruktorka lyžování Ilonka zjistila, že sebou nemáme začátečníky, ale samé šikovné pokročilé monoski lyžaře. Tak se vydatně lyžovalo. Počasí nám ukázalo, že zima v Čechách stále umí pořádné kousky. Chumelenice a vichřice nás vyhnali z kopce. Po dlouhé motivaci baj Míša část party vyjela do bazénu v Jáchymově prohřát si kosti ve vířivce. Část party raději prohřívala kosti v božídarské hospůdce.

Pátek jsme přejeli na delší sjezdovku Za Prahou, tentokrát jsme nechali jezdit v monoski i naše asistenty, aby si na vlastní kůži zkusili, že to není jednoduché. Pro motivaci se vyhlásila Spojenecká výzva, za každý pád asistenta 50 Kč pro naše sportovce na vozíku. Tak jsme radostně počítali každý pád.

V sobotu se mezi námi vyloupli naši dokumentaristi Jíťa Krejčová a Karel Čtveráček. Celý den jsme točili video, které bude pomáhat novým asistentům před prvními akcemi k ukázce, co je čeká. Jíťa fotila naše lyžařské výkony, takže jsme se smáli do objektivu jako šílenci. Až jsem málem prorazila hrazení kolem vleku při jízdě směrem nahoru, jak jsem pózovala. Sněhu bylo stále dost, protože sypalo a sypalo. Po dnech na lyžích máme nadšené monoski lyžaře, kteří jezdí pořádné pecky.

Večery přátelské, někdy tak, že jsme se rozhodli vyrazit bobovat v nočních hodinách. Já jsem se jako bobařka neosvědčila, ale nadšení bylo.

Celkově se nám to opravdu vydařilo. Skvělí asistenti, sehraný tým nám stál oporou. Děkujeme jim. Děkujeme také dokumentaristům, kteří zachycují naše sportovní nadšení, a tak můžeme světu ukázat naše lyžařské výkony. 

Děkujeme našim partnerům, kteří nás podporují v našich sportovních aktivitách, které naplňují naše životy. Především patří díky firmám Innogy, Avast a ČSOB.