Lyžování v Orlických horách

| Lyžování | Tomáš Miko

Ve středu 21.2.2018 začal další kurz lyžařského oddílu. Tentokrát jsme zamířili do Orlických hor, konkrétně na pohádkově zasněžený Suchý vrch, kde stojí nádherná Kramářova chata i s rozhlednou.

Čtvrteční ráno jsme kromě snídaně věnovali i řádné přípravě a nastavování našich monoski. Po úspěšném vyladění všech pomůcek, jsme již plni očekávání vyrazili na svah a to do Červené Vody, kde se nachází skiareál Buková Hora. 

První jízdy proběhly, jak už to tak bývá, s velkou pokorou. Ovšem na každém bylo vidět, že si je s počtem přibývajících jízd stále více jistější. Počasí nám přálo. Sluníčko naše jízdy doprovázelo celý den. Takže až na technické potíže s monoski Miloše Bauera a neplánovaného výletu Šárky Holasové do lesa, proběhl první den podle očekávání. 

Jelikož se stále chceme zlepšovat, rozhodli jsme se, že pátek strávíme na příkřejším svahu z druhé strany skiareálu Buková Hora, v obci Čenkovice. 

Svah modré barvy nám podle očekávání poskytl možnost ke zlepšení a především Tomáš Kohoutek se Šárkou Holasovou podávali s každou další jízdou zlepšené výkony! Dostat je pak ze svahu byl  k naší velké radosti velký problém. Je také potřeba podotknout, že počasí stále bylo při nás a ke konci dne již někteří měli ze slunečního svitu opálené tvářičky :-)

Bylo jasné, že úspěch z pátku budeme chtít zopakovat i v sobotu. Stejný svah, ovšem za tvrdších podmínek, co se týče počasí. Den na svahu byl zahájili společnou fotografií a poté jsme se již vydali užít si posledního dne na lyžích. Po celý den se počasí měnilo, jak na horské dráze, ale tak tomu v horských oblastech prostě bývá. Na kotvu jste nasedali za hustého sněžení a nahoře jste byli vystaveni tváří tvář slunečním paprskům.

Sobota utekla až příliš rychle. Zlepšení začali ve třetím dnu pociťovat i Leoš s Aničkou, které také možná inspiroval Pepa i Milošem, kteří prokázali, že jsou lyžařskými matadory. Sobotu jsme zakončili společným posezením v místní útulné hospůdce a mohli se tak radovat s obav našeho asistenta Dědečka, který se bál, aby Ester Ledecká vyhrála závod i v záznamu, jenž zrovna běžel v televizi.

Děkujeme všem SKVělým asistentům. Dědečkovi, Mírovi, Zuzce, Tomovi, Maky, Míše, Ilonce, Josífkovi a Janče :-) 

Dále děkujeme personálu ze Skiareálu Buková Hora a personálu Kramářovy chaty. 

Děkujeme NF Avast, firmám Innogy a Kolektory, Městské části Praha 10, MHMP.