Ladovská zima na Božím Daru

| Lyžování | Michaela Krunclová

Ladovská zima, jak se patří. Tak vypadala naše první letošní lyžařská akce ve dnech 11.–15. ledna na Božím Daru.

Tak když nám meteorologové slibovali zimu se vším všudy, spíš jsem se jen pro sebe pousmála nad nemožností této předpovědi. A vida, jeli jsme na lyžařskou akci a cestou padalo a padalo, až to vypadalo, že na místo nemůžeme dorazit. Se vší štěstěnou jsme se na Božím Daru srazili všichni bez nehod. Celkem šest vozíčkářů a devět našich zázračných dobrovolníků. První večer jsme s šikovnými chlapy Tomášem Mikem, Mírou Dobrovolným a Tomášem Lisým naladili monoski na naše lyžařské nováčky.

1. den
Následující den jsme vyrazili z našeho Apartmánu 84 na sjezdovku Novako, kde se k nám chovali velmi vstřícně, za což jim nesmírně děkujeme. Nováčci se velmi brzy osmělili, skočili na vlek a všichni to zvládli vyjet. Velká radost pro nás všechny. Pod vedením Tomáše Lisého se potom z mnoha pádů začaly objevovat první obloučky.

2. den
Druhý den nás ladovská zima nechala celý den odpočívat. Byla taková vichřice a chumelilo, že by nás z tepla jen tak někdo na kopec nevyhnal. Ani vleky nejely.

3. den
Třetí den jsme to dohnali. Naši nováčci se v lyžování našli, pořádně se rozjeli, takže už se všichni vozili nahoru dolu, jako by na lyžích byli už mnohokrát. Za to děkujeme Tomáši Lisému, který předal své dlouholeté zkušenosti a fungovalo to. Večery jsme zasvětili hraní hry Bang. Ukázalo se, kdo má duši soutěživce – Tomáš Miko a Míra Dobrovolný jen zářili, když začali vyhrávat.

Naše první zimní akce se nám děsně líbila. Príma parta, zábava, pěkná lyžovačka.

Děkujeme našim úžasným dobrovolníkům. Vážíme si vaší pomoci.
Děkujeme našim sponzorům, zejména firmě HUDYsport a.s., Nadaci ČEZ a MČ Praha 10, kteří podpořili tuto akci. Sport činí naše životy naplněnými.
Děkujeme účastníkům akce. Podpora vašeho sportovního nadšení nás dělá šťastnými.

Míša a Míra