Dětský ráj v Jeseníkách

| Lyžování | Míša Krunclová; foto: P. Kosť, B. Hůlka, P. Kubal, J. Hájková

Ve dnech 8.–12. února jsme uspořádali zatím největší lyžařskou akci pro rodinky. Celkový počet účastníků zájezdu byl 43. Z toho 17 dětí. To je opravdu náš rekord.

Myslím, že nemusím moc vyprávět – bylo veselo. Když se nad akcí zamyslím, mám pocit, že i v tom velkém počtu všechno klaplo. Všichni jsme jeli k domovu vylyžovaní a vydovádění.

Lyžovali jsme v ski areálu Kouty, na Červenohorském sedle. S dětmi jsme zažili pořádné dobrodružství při večerní hře v hotelu. Za perfektní přípravu děkujeme Erice z Neohrano. Její hry baví malé i velké. Tentokrát jsme trénovali vědění o příslovích. Nejlepší znalost měl malý Maxík: na otázku co znamená "Darovanému koni na zuby nehleď", odpověděl: "Nekoupený kůň se neusmívá".

Samozřejmostí pak byly lyžařské závody, a to děti versus dospěláci. Děti měly jasně navrch a rodiče hravě porazily.

Jediné, co mě mrzí, že náš nejvěrnější dobrovolník Jarda Bečka zvaný „dědeček“ při nácviku free stylu na snowboardu spadl a poranil si záda. Přejeme mu brzké zotavení.

Děkujeme všem sponzorům, zejména MČ Praha 10. Díky poskytnutým financím můžeme žít aktivně i s celou rodinou a přáteli. Srdečně děkuji také všem úžasným dobrovolníkům.