SKV Praha ComAp tým na Prague Wheel Open pátý

| Florbal | Dominika Horáková, foto: TCSE

Ve dnech 3. – 5. 8. 2017 se v Praze v hale VŠE Na Třebešíně odehrál sedmý ročník největšího klubového turnaje Prague Wheel Open. Mezi 10 účastnických týmů se zařadil i SKV Praha ComAp Team. Přestože tým v současné době řeší absenci brankáře, podařilo se na poslední chvíli získat výpomoc od mosteckých Bassetů, a tak si společně s námi zahrál a zachytal Martin Svoboda.

Boje ve skupině

Přestože se náš tým letošním losem nedostal do skupiny smrti, čekali na nás hned první hrací den dva silní soupeři. Orange elites posilněný Petrem Alinou zpočátku nestačil tempu našeho týmu a na konci první poloviny utkání vedl SKV Praha ComAp Team již 3:1. Vítězný stav se nám nepodařilo udržet až do konce utkání a i přes výrazný tlak v posledních minutách zápasu skončilo utkání nerozhodně 3:3. Druhým čtvrtečním soupeřem byla švédská Nacka HI, vítěz posledních dvou ročníků turnaje. Přestože švédský mistr ligy v průběhu první poloviny skóroval za záda našeho brankáře dvakrát, podařilo se ke konci prvního dějství snížit stav na 2:1, což švédského protivníka trochu překvapilo. V druhé polovině utkání však švédský celek zařadil vyšší rychlostní stupeň a nakonec porazil náš tým 4:1.

Dva páteční zápasy měly rozhodnout, který z pětice týmů ve skupině B nepostoupí do čtvrtfinálových bojů. Stejně jako ve čtvrtek ráno, tak i v pátek byl prvním soupeřem našeho týmu zástupce Nizozemí – tentokráte tým Kampong. Na konci první poloviny otevřel skóre, a to za asistence Jana Rajznovera, Vladimír Mařík. V druhé části zápasu pak na obou stranách padaly góly a konec zápasu se chýlil opět k remíze. Ve strhujícím závěru se nakonec podařilo Vladimíru Maříkovi skórovat podruhé a konečné skóre zápasu se zastavilo na 3:2. Posledním soupeřem ve skupině byl český zástupce SKH Meteor Plzeň, který na tento turnaj posílil o hráče z Brna a Mostu.  I přes tyto posily se podařilo našemu týmu zvládnout zápas bez inkasovaného gólu a po odehraných 30 minutách výsledková tabule ukazovala stav 5:0 pro náš tým.

Postupové boje

V konečném pořadí skupiny se SKV Praha ComAp Team umístil na druhém místě a jeho čtvrtfinálovým soupeřem se stal poslední zástupce oranjes Haag 88. Až do začátku třetí třetiny byl čtvrtfinálový zápas nerozhodný a oba týmy útočily rychlými brejky. Více sil ale nakonec ušetřil holandský Haag 88, který využil chyb v obraně našeho týmu a v poslední třetině uštědřil našemu týmu 4 góly. I přes naši snahu o vyrovnání zápasu a nasazení nejsilnější formace se nám však nepodařilo zvítězit.

Boje o páté místo

Po této porážce čekaly na tým SKV Praha ComAp Team ještě dva zápasy, které měly určit konečné pořadí turnaje. V předposledním zápase turnaje se náš tým utkal se soupeřem ze Švýcarska, který svými výkony překvapil snad všechny účastníky letošního turnaje.  Přestože papírově na tom byl náš tým lépe, nemohli jsme ponechat nic náhodě. Důslednou hrou se nám podařilo už ke konci první půlky zápasu vytvořit si dvoubrankový náskok, který se v druhé části podařilo navýšit ještě o jeden gól. Tříbrankový náskok byl pokořen jediným švýcarským gólem, ale konečný výsledek zápasu 3:1 pro nás znamenal závěrečné utkání o páté místo na turnaji. Soupeřem o konečné umístění se stejně jako na začátku turnaje, stal tým Orange elites. Díky zkušenosti ze zápasu ve skupině došlo ke změnám v hráčských postech, což mělo při hře samotné za následek tříbrankové vedení už v první polovině. Kapitánovi Orange elites se sice podařilo v druhé polovině vstřelit gól, nicméně jsme po konci odehraného zápasu nejen herně, ale i dle skóre porazili holandského zástupce 3:1. V konečném pořadí turnaje se náš tým umístil na krásném pátém místě a stejně jako na letošním play off jsme byli třetím nejlepším českým účastníkem turnaje.

Ve čtyřce nejlepších týmů se odehrály napínavé zápasy nejdřív v semifinále, a to mezi Tatranem Střešovice a Štíry z Českých Budějovic. Motivovanému Tatranu se nepodařilo vyhrát ani semifinálový zápas a ve vypjatém zápase o třetí místo podlehli holandskému týmu Haag 88 5:3. Letošní finále mělo stejné účastníky jako v loňském roce – Štíři vs. Nacka HI, která se chystala zopakovat svoje úspěchy z předchozích let. Téměř v dechberoucím zápase, plných zvratů a krásných akcí a gólů, byl úspěšnějším celkem tým z Českých Budějovic, který sesadil z turnajového trůnu švédský tým Nacka HI.

Poděkování patří nejen Martinovi Svobodovi, který se bez předchozích zkušeností rozhodl chytat za náš tým, ale všem hráčům týmu SKV Praha ComAp Team, kteří se podíleli na krásném pátém místě letošního ročníku turnaje Prague Wheel Open.