Přednášky o sportu na vozíku

| Přednášky | Michaela Krunclová

Náš sportovní klub vozíčkářů se intenzivně věnuje mnoha druhům sportu, ale nejen to. Víme, jak je důležité předávat naše zkušenosti. Snažíme se působit preventivně proti úrazům, říkáme společností, že pokud nás bude podporovat, jsme schopni žít plnohodnotným životem. Studovat, pracovat, mít dobré přátele a rodiny.

V posledním dubnovém týdnu jsem uskutečnila takové přednášky rovnou dvě. První v oddílu malých skautek. Vždy se snažíme vést přednášky formou diskuzí. S malými skautkami to opravdu nebyl problém. Upřímně se zajímaly o můj život na vozíků. Pokládaly mi mnoho zvídavých dotazů, ale zároveň byli také skvělými posluchačkami.

Druha přednáška proběhla ve firmě Adidas. Zaměstnanci firmy Adidas nás podporují, respektive podporují naše členy. Každý rok vyberou vysokou částku, kterou věnují některému z našich členů na sportovní pomůcku. Vážíme si jejich podpory! S radostí jsme proto udělali přednášku v jejich firmě. Myslíme, že jsme měli úspěch. Předali jsme naše zkušenosti, pokusili se naladit na dobrovolnickou notu a debatovali o životě vozíčkářů, potřebě sportu u zdravých i lidí s hendikepem.