SKV Praha na Škorpilově 14

| Společné |Anna Krátká, foto: T. Devera

V neděli 26. června se náš klub zapojil do prvního ročníku běžeckého závodu Škorpilova 14ka kolem Plechárny na Praze 14, který organizovala Praha 14 kulturní a který byl součástí Pražského běžeckého poháru.

Před Plechárnou jsme v našem stanu měli pro závodníky připravené spojenecké výzvy – lidé si mohli zkusit jízdu na handbiku, zápasit s větrem při hraní badmintonu na vozíku a zdolat 13 minutový rekord skákání přes švihadlo.  Takto jsme získávali nové Spojenci sportovců na vozíku. Malí závodníci si složili puzzle a luštili náš kvíz.

Škorpilova 14 začala dětským závodem v 9 hodin. V 11 hodin odstartoval hlavní závod na 7 a 14 kilometrů a ze startu vyběhlo 100 běžců a běžkyň.

Bohuslav Hůlka a Anna Krátká se svými šikovnými asistenty (Amálkou Hůlkovou, Patricií a Matyášem Kosťovými a Anetou Fišerovou) se přidali do jednoho z dalších vložených závodů - závodu vozíčkářů a vyrazili na trať dlouhou 1,6 km. Tento závod vozíčkářů byl spojený se závodem maminek a tatínků s kočárky.

Celá akce skončila vyhlášením výsledků a předáním cen od hlavního partnera závodu – Decathlon.

Výtěžek toho závodu bude použit na nákup pingpongového stolu na Plechárnu na naše tréninky pingpongu, které organizujeme v rámci projektu Vozíčkáři na Plechárně.

Děkujeme všem lidem, běžcům i běžkyním, kteří se závodu zúčastnili a pomáhali při organizaci, za vytvoření přátelské atmosféry a za povedenou akci.