Rock for People 2017

| Společné | Tomáš Kratochvíl

Ve dnech 4.–6. 7. 2017 se uskutečnil festival Rock for People v Hradci Králové a my jsme byli díky projektu Festivaly bez Zábran, za kterým stojí pivovar Staropramen, opět o toho.

Ještě před samotným začátkem jsme prošli areál festivalu a hledali nedostatky v bezbariérových přístupech do různých stánků, vyvýšených plošin a přejezdů, ale z hlediska bezbariérovosti bylo vše perfektně připraveno, a tak si lidé s hendikepem mohli užít festivalovou atmosféru naplno bez obav, že se někam nedostanou. Výhodou tohoto festivalu je i to, že většina ploch je asfaltová nebo betonová, takže pohyb na vozíku je v tomto prostředí jednodušší.

Festivaly bez Zábran opět připravily perfektní bezbariérové zázemí (tzv. chill-out zónu), kde si vozíčkáři a asistenti mohli odpočinout v sedacích vacích, zahrát stolní fotbálek a poklábosit s ostatními. Součástí zázemí bylo i bezbariérové WC a sprcha. Od Staropramenu jsme měli stále zásobenou lednici s různými chutnými produkty, což v každodenním parném počasí přišlo nesmírně vhod. Letošní novinkou bylo zamykání vozíčkářských TOI TOI toalet zámky na Euroklíč, které nám dodal pan Hříbek z Evropského institutu pro udržitelný rozvoj, za což děkujeme.

Účastníkům festivalu jsme připravili doprovodný program, kde jsme prezentovali činnost SKV Praha a připravili jsme pro ně soutěže o různé ceny. Návštěvníci si mohli vyzkoušet jízdu zručnosti na vozíku, jízdu na speciálním kole pro vozíčkáře (handbike), jízdu na sportovním florbalovém vozíku, potápění v akvárku a shlédnout několik fotografií z našich sportovních akcí. Soutěžilo se ve slalomu na vozíku na čas, ujeté vzdálenosti na handbiku za 1 minutu a potápění v akvárku na výdrž, o které byl již tradičně velký zájem a nejlepší letošní čas je 3 minuty a 10 sekund. Návštěvníkům jsme odpovídali na různé zvídavé dotazy a lákali je, aby se stali našimi asistenty a Spojenci. Doufáme, že jsme alespoň u některých vzbudili zájem a opět se s nimi brzy uvidíme.

Závěrem nutno velice poděkovat Radce Hájkové z Festivalu bez Zábran pivovaru Staropramen za pozvání a profesionální organizaci, dále Jiřímu Hlinkovi a zbytku týmu z bezbariérového zázemí za organizaci, pomoc a perfektní přístup.