Podpořte nás v Jarní výzvě ČSOB

| Společné | Veronika Skalecká

Pomozte nám získat podporu na naše letní akce v programu ČSOB pomáhá regionům. Čím více vybereme od veřejnosti, tím vyšší dar získáme od ČSOB.

Odteď až do 26. června je možné přispívat na náš projekt Na kole, na vodě, ve vzduchu… Najdete ho na webových stránkách www.csobpomaharegionum.cz pod regionem Hlavní město Praha. Abychom o podporu od ČSOB mohli usilovat, musíme od veřejnosti vybrat alespoň 5 000 Kč, čím více ale vybereme, tím větší máme šanci získat vyšší finanční dar (organizace, která vybere nejvyšší částku, obdrží 50 000 Kč, druhá nejúspěšnější organizace obdrží 40 000 Kč, třetí organizace získá příspěvek ve výši 35 000 Kč a čtvrtá organizace získá 25 000 Kč).

Jak přispět

Přispívání je jednoduché: buď online na webových stránkách www.csobpomaharegionum.cz kliknutím na tlačítko „Přispět“ pod naším projektem, nebo přímo zde v odkazu na náš projekt Na kole, na vodě, ve vzduchu... výběrem výše příspěvku (může být i jiná částka) a zadáním potřebných údajů. Samozřejmostí je možnost zaslání potvrzení o poskytnutí daru pro přiznání k dani z příjmu. Přispět lze i zasláním peněz přímo na sbírkový účet 101 7777 101/0300. Důležité je ale v tomto případě uvedení variabilního symbolu, který byl přidělen našemu projektu, bez něj nelze určit, ke kterému projektu darovaná částka patří. Variabilní symbol pro náš projekt je 20170102.

O projektu Na kole, na vodě, ve vzduchu…

V rámci projektu Na kole, na vodě, ve vzduchu… se chystáme zorganizovat sérii 12 letních outdoorových akcí. Jezdíme na víkendy nebo prodloužené víkendy, na kola (pro vozíčkáře tzv. handbiky), na vodu, baví nás wakeboarding, ale třeba také aktivity v lanovém centru nebo paragliding. To vše vyžaduje speciální vybavení – kola, sedačky do lodí, speciální vodní lyže apod., které SKV Praha vlastní a spravuje nebo půjčuje. Znamená to ale také asistenci. Bez asistentů by se žádná akce nemohla realizovat. Ve většině případů potřebujeme zajistit minimálně stejný počet asistentů, jako máme na akci vozíčkářů. Vozíčkáři mají možnost rekreačně sportovat a nemusí přitom platit násobně vyšší částky, než kdyby hendikep neměli – hradí pouze své cestovné, ubytování a stravu. Cílem tohoto projektu je zajistit dostatek finančních zdrojů na realizaci našich akcí, zejména na náklady na asistenci, které výrazně prodražují sport vozíčkářů proti sportu bez hendikepu.