Na filmovém festivalu v Karlových Varech

| Společné | Michaela Krunclová, foto: J. Krejčová

Byli jsme překvapeni tímto pozváním: "Přijeďte na mlýnskou kolonádu ukázat vaše SKV sporty, prostě předvést aktivní živit vozíčkářů."

Ale ono je to jasné, pozvání přiletělo od  paní ředitelky "Kina bez bariér" a firmy Innogy. Paní Jana Gabrielová stojí za Kinem bez bariér, které již několik let vytváří úžasné zázemí lidem na vozíků, kteří mají chuť vychutnat si tu pravou festivalovou atmosféru a firma Innogy nás finančně podporuje.

Sport i kultura jsou běžnou součástí našich životů. Jsou běžnou součástí životů nás všech, samozřejmě i lidí na vozíku, a to se v Karlových Varech 4. 7. 2018 pěkně ukázalo.

Mlýnské kolonádě od dopoledne dominovala jednoznačně modrá barva. Náš hvězdný tým. Parta sehraných dobrovolníků a sportovců na vozíku rozestavěla sportovní pomůcky po celém place. Pro kolemjdoucí festivalové náštěvníky jsme připravili na zkoušku monoski, kde bylo možné si vyzkoušet, že není problém vyjet na vleku ani lanovce, jen je třeba trénink stability.

Také jsme nachystali překážkovou jízdu na vozíku. Střelbu z florbalového vozíku na brankáře, stříbrného medailistu vozíčkářské extraligy. Současně celou hodinu mohli návštěvníci potrápit své svaly na handbiku (speciálním kole pro vozíčkáře). Vyhlásili jsme soutěž o poukaz na zážitkovou hru firmy Neohráno a jednu sportovní akci s naším klubem. Cílem bylo našlapat co nejvíce metrů za 30 vteřin. 

Tak se prezentovalo, šlapalo, makalo a v parném dni pořádně potilo. Moderování se chopil profík Vašík Uher. Mezi prvními nadšenci se objevil Jiří Dvořák, čertisko z Anděla páně. Vyzkoušel střelbu na bránu. Ocenil brankáře Honzu Rajznovera, který bránu dobře střežil. Sporty na vozíky vyzkoušel i výkony ředitel filmového festivalu Kryštof Mucha. Oba nadšeně chválili naší činnost. 

Během hodiny měli pozorovatelé možnost poslechnout si zajímavé rozhovory. Třeba s vítězkou mistrovství světa, stříbrnou medailistkou z mistrovství Evropy a zlatou medailistkou štafety na mistrovství Evropy v TrailO, speciální disciplíně orientačního závodu Janou Kosťovou.

Rozhovor s Ilonou Pavlovou odbornicí a monoski instruktorkou. Velká sportovkyně Jíťa přidala své zkušenosti se sportem na vozíku. Představili jsme náš projekt individuálního dárcovství Spojenci sportovců na vozíku www.spojenci.cz

Všechno bedlivě zaznamenávala naše fotografka Jitka Krejčová.

Co k tomu říct? Bavilo nás to! Říkáme, prostě SKVělé odpoledne. Samozřejmě, že by byla ostuda tady nezajít na nějaký film. To se nám všem také povedlo. Všechno splněno. A jedeme dál!

Velká slova díků posíláme Janě Gabrielové a Kinu bez bariér, Sylvě Jančové a Innogy, Erice Kovaříkové a Neohráno, Jitce Krejčové fotografce , Vaškovi Uhrovi, moderátorovi a všem našim dobrovolníkům Ilče, Monče, Dianě, Pavlovi, Kačce, Verče, Natálce, Aničce a našim sportovcům Janče, Honzovi, Jítě a Martinovi.