Logo a logomanuál

Kontakty pro média

Tiskové zprávy

Historie SKV Praha

Klub byl založen v září 1991 stolními tenisty na vozíku. V letech 2003–4 přibyly další oddíl: florbal, orientační závod, lyžování a motorové čtyřkolky. V roce 2007 vystřídal oddíl motoristů nový potápěčský oddíl. V roce 2014 vznikl pod Sportovním klubem vozíčkářů Praha zatím poslední sportovní oddíl – tanec. V současnosti zastřešuje klub celkem 7 sportovních oddílů: florbal, lyžování, orientační závod, outdoor, potápění, stolní tenis a tancování. Na konci roku 2016 měl klub 112 členů, aktivních sportovců na vozíku.

Naše činnost

  • Pořádání sportovních akcí pro členy klubu a jejich rodiny a pro další účastníky z řad imobilních i mobilních občanů.
  • Vytváření podmínek pro své členy a jejich příznivce, aby se mohli zúčastňovat domácích i zahraničních sportovních akcí, které pořádají jiné organizace.
  • Seznamování nových vozíčkářů se sportem.
  • Účast a důstojná reprezentace SKV či České republiky na sportovních soutěžích – lokálních, vrcholových, mezinárodních.

Sportovní klub vozíčkářů Praha sdružuje sedm oddílů, kde se provozují tyto sporty: florbal, lyžování, potápění, stolní tenis, orientační závod, outdoorové sporty (cyklistika vozíčkářů, vodní turistika a další) a tancování. 

Naše vize

Imobilita následkem ochrnutí nebo amputace je jedním z nejtěžších zdravotních postižení, které má devastující účinky nejen na tělesné zdraví, ale i na psychiku.

Vyrovnat se se svým postižením je obrovský úkol, před který je postaven každý, komu se takto obrátil život naruby. Sport je pro adaptaci na život po úrazu nesmírně důležitý pomocník. Pomáhá zlepšovat fyzickou kondici, učí postižené co nejlépe využívat zbylých pohybových schopností, přispívá k rehabilitaci. Ještě důležitější je ale význam sportu pro psychiku člověka s tělesným postižením. Sport zvedá sebevědomí, sdružuje lidi s podobným osudem, umožňuje zažít krásné chvíle s kamarády i s rodinou, dává pocit uspokojení z vlastních výkonů, v mnoha případech pomůže najít novou životní náplň.

Při společném sportu zdravých a handicapovaných mizí bariéry.

Videogalerie