Tisková zpráva

Na florbalové benefici se prolnuly sporty s hendikepem a bez něj

/Praha 10. listopadu 2013/

O první listopadové sobotě se ve sportovní hale Arena Sparta Podvinný Mlýn v Praze uskutečnil jubilejní desátý ročník tradiční florbalové Benefice firem.

Turnaj měl za cíl podpořit činnost Sportovního klubu vozíčkářů Praha (SKV Praha). Záštitu nad akcí převzal starosta městské části Praha 9 ing. Jan Jarolím. Patronem benefice byl kapitán české florbalové reprezentace Milan Fridrich.

Celým dnem provázel ultramaratonský běžec René Kujan. Ten pro Sportovní klub vozíčkářů loni oběhl Island při charitativní akci „30 maratonů ve 30 dnech“, letos ho přeběhl s padesátikilovým vozíkem ze severu na jih a příští rok nastupuje po letech práce v oblasti médií právě do SKV Praha.

Cílem Benefičního turnaje byla nejen finanční podpora činnosti Sportovního klubu vozíčkářů Praha, ale i přiblížení sportu hendikepovaných veřejnosti. Oba tyto cíle se letošnímu ročníku turnaje podařilo splnit ve vrchovaté míře.

Návštěvníci akce si v rámci bohatého doprovodného programu mohli vyzkoušet stolní tenis s vozíčkáři, potápění v akváriu, orientační běh, jízdu na kole pro vozíčkáře (handbike), seznámili se s dalšími speciálními pomůckami pro sport hendikepovaných a vyzkoušeli běžné úkony na civilním i sportovním vozíku. Toho využívaly především děti, pro které byla připravena zábava ve formě malování a tvoření ve výtvarných dílničkách a trampolína.

„Benefiční florbalový turnaj se za dobu své existence stal synonymem pro průsečík sportu bez hendikepu a s hendikepem. Dává našemu klubu příležitost uspořádat pro naše partnery (ale nejen pro ně) akci, při které se seznámí se širokou škálou naší sportovní činnosti a zároveň si užijí týmové zápolení v jednom z nejpopulárnějších sportů současnosti – ve florbalu.“, řekl předseda Sportovního klubu vozíčkářů Praha Bohuslav Hůlka.


Výsledky turnaje:

1.       Seznam.cz, a.s.

2.       OKsystem, s.r.o.

3.       ČSOB, a.s.

4.       Ernst & Young, s.r.o.

5.       Era

6.       ComAp, spol s r. o.

7.       Unicredit

8.       Tým médií

9.       Europ Assistance, a.s.

10.    Sieza, s.r.o.

11.    AVAST Software a.s

12.    TEVA Pharmaceuticals CR, a.s.

13.    Certicon, a.s.

14.    Softcom GROUP, s.r.o.

Poděkování: Magistrát hl. města Prahy, MČ Praha 9 a Devátá rozvojová, a.s. za podporu turnaje, Arena Sparta za poskytnutí zázemí, AV Media za poskytnutí techniky pro videoprojekci na profesionuální úrovni, Pivovary Lobkowicz za dodání nealkoholického piva a dalších nápojů pro účastníky, Danone za dodání jogurtových nápojů pro účastníky, RWE Transgas za množství dobrovolníků, Wild Cheerleaders za zkrášlení turnaje, Pravému Hradci za trampolínu, Kulturnímu a mateřskému centru Knoflík za zajištění dětského programu a velkému množství dobrovolníků za pomoc.

Tisková zpráva ke stažení

TZpoBenefici2013.pdf

Benefiční turnaj v médiích

Letos se zúčastnili:

Průběh turnaje

Fotografie z turnaje

Workshopy v rámci projektu VOKUS

Během Benefičního turnaje proběhlo také několik menších interních workshopů v rámci našeho projektu VOKUS. Ten je součástí Operačního program Praha - Adaptabilita, který je spolufinancován z prostředků Evropského Sociálního Fondu a Hl. města Praha.

© SKV 2013